O Nas


"Już od dawna, od zarania - poprzez wszystkie wieki - ciągną się popiskiwania, skomlenia i szczeki. - Idą pełne animuszu - wspólnie z nami drogą - cztery łapy - para uszu - oczy - nos i ogon" /Ludwik Jerzy Kern/

Jesteśmy członkami Polskiej Federacji Kynologicznej PFK


Witamy wszystkich kochających Owczarki Niemieckie Długowłose na naszej stronie poświęconej właśnie tej i tylko tej rasie!!!

Od dziecka zawsze towarzyszyły mi psy, po prostu nie mogłam wytrzymać bez ich towarzystwa . Choć zawsze marzył mi się Owczarek, nigdy nie mogliśmy z rodzicami sobie na niego pozwolić dlatego, że mieszkaliśmy w bloku, a wiadomo, psy tej rasy potrzebują dużo wolnej przestrzeni, ruchu, a przede wszystkim czasu. Dlatego jak tylko dorosłam i założyłam rodzinę, razem z mężem kupiliśmy dom jednorodzinny w pięknej i spokojnej okolicy otoczonej łąkami i lasami.

Od razu postanowiliśmy kupić sobie właśnie tego MOJEGO WYMARZONEGO OWCZRKA. Był nim jeszcze nie rodowodowy pies imieniem NERO, następna była już z rodowodem suczka SHANTI. Niestety prawie po trzech latach bycia z nami NERO odszedł niespodziewanie (skręt żołądka). Nie mogąc pogodzić się ze stratą naszego przyjaciela i patrząc na samotną SHANTI, postanowiliśmy kupić psa. I tak to po 3 miesiącach po stracie NERA,  kupiliśmy pieska z hodowli ze Słowacji - SARIO Dlha Roven. I tak mając tę cudowną parkę, postanowiliśmy założyć naszą przydomową hodowlę owczarków niemieckich.

Następnie zakupiliśmy jeszcze jedną suczkę z tej samej hodowli co psa - DELLĘ Dlha Roven i tak zaczęła się nasza przygoda życia .Mamy nadzieję, że przeglądając naszą stronę poczują Państwo bijącą  z niej troskę i miłość, którą darzymy nasze psy, a także zobaczą Państwo ogrom pracy, który wkładamy w codzienny  rozwój naszej hodowli. A nasze psy są członkami naszej rodziny. Od małego są wychowywane z naszymi dziećmi i uczestniczą w naszym codziennym życiu, dzięki czemu wyróżniają się przywiązaniem, ufnością, oddaniem i ogromną miłością. Dbamy o ich socjalizację, wychowanie oraz szkolenie.

Nasze psy karmione są suchą karmą i mięsem.